REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Warszawa] Piątek Trzynastego – Dzień Szczęścia!artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Piątek Trzynastego – Dzień Szczęścia!
Czołowy warszawski deweloper Eko-Park S.A. organizuje w najbliższy weekend (13-15 lipca br.) dni otw...
[Warszawa] Kwartał ulic stołecznego Rakowa z usprawnioną komunikacjąartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kwartał ulic stołecznego Rakowa z usprawnioną komunikacją
Stołeczna spółka NC Investment SA podpisała umowę z władzami warszawskiej dzielnicy Włochy na przebu...
Farma wiatrowa Racibórz została podłączona do sieci [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Farma wiatrowa Racibórz została podłączona do sieci [FILM]
Farma wiatrowa Racibórz została właśnie podłączona do elektrycznej sieci dystrybucyjnej, co oznacza, że od teraz wiatraki mogą pobierać prąd. To ważny etap inwestycji, realizowanej przez VSB Energie Odnawialne Polska. Elektrownia wiatrowa na terenie gminy Pietrowice Wielkie uruchomi do końca roku produkcję zielonej energii, która zapewni prąd dla ok. 36 tysięcy gospodarstw domowych.
Osiedle KaKaDuinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle KaKaDu
Kórnik, Bnin, Kórnik-Bnin
W fabrykach Stellantis w Polsce powstają jedne z największych carportów fotowoltaicznych w Środkowej Europieartykuł
Pokaż artykuł
W fabrykach Stellantis w Polsce powstają jedne z największych carportów fotowoltaicznych w Środkowej Europie
Pion produkcyjny Stellantis w Polsce przechodzi do kolejnego etapu transformacji energetycznej, realizując projekt farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 54 hektara. Całkowita moc instalacji wyniesie 58 MW i zaopatrzy w energię cztery zakłady produkcyjne Stellantis: w Gliwicach, Skoczowie i dwa w Tychach.
Długołęka: Co z przetwórnią odpadów w Bielawie? Inwestor się nie odwołuje, ale mieszkańcy takartykuł
Pokaż artykuł
Długołęka: Co z przetwórnią odpadów w Bielawie? Inwestor się nie odwołuje, ale mieszkańcy tak
Gmina odmówiła na początku września firmie Geotrans ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla planowa...
[Poznań] Zielona pokusaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Zielona pokusa
Szukasz mieszkania? Możesz znaleźć o wiele więcej. Deweloperzy, zwłaszcza w okresie letniego zastoju...
Wrocław: Powstanie park na Kępie Mieszczańskiej. Wojsko ustaliło cenę gruntuartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Powstanie park na Kępie Mieszczańskiej. Wojsko ustaliło cenę gruntu
Niemal czterohektarowy teren w północnej części nadodrzańskiej wyspy, wart ponad 17 milionów złotych...
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie Obejmująca obszar 22 ha i złożona z 25 000 paneli fotowoltaicznych farma energetyczna przy zakładzie produkcyjnym Volkswagen Poznań we Wrześni, pracuje już z pełną mocą. Dostarcza ona do fabryki zieloną energię elektryczną o maksymalnej mocy 15,2 MW.
Polenergia szykuje się do uruchomienia swojej największej farmy fotowoltaicznej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia szykuje się do uruchomienia swojej największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, rozpoczęła rozruch technologiczny największej farmy fotowoltaicznej w swoim portfelu. Projekt o mocy 67 MW zlokalizowany jest w gminach Szprotawa oraz Niegosławice w woj. lubuskim. Po otrzymaniu koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej z nowego obiektu, łączna moc farm fotowoltaicznych należących do Polenergii wyniesie 149 MW.
Fotowoltaika dla warszawskich szkółartykuł
Pokaż artykuł
Fotowoltaika dla warszawskich szkół
Zakończyły się odbiory oraz przyłączenia wszystkich instalacji fotowoltaicznych zamontowanych w ramach konkursu SłuchaMY Was. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez E.ON Polska przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy. Pięć warszawskich szkół podstawowych może już korzystać z energii słonecznej.
[śląskie] DTŚ wkroczy do Gliwicartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] DTŚ wkroczy do Gliwic
Podpisano umowę na realizację pierwszego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Umowa zosta...
[Bełchatów] Blok 858 MW w Elektrowni Bełchatów oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
[Bełchatów] Blok 858 MW w Elektrowni Bełchatów oficjalnie otwarty
Chłodnia kominowa o wysokości 180 m jest najwyższą chłodnią kominową w kraju i jedną z najwyższych w...
[Wrocław] LOKUM Deweloper pomoże nam z kredytemartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] LOKUM Deweloper pomoże nam z kredytem
Każdego z nas czeka moment, w którym będziemy musieli podjąć jedną z ważniejszych decyzji w naszym ż...
[Warszawa] Najtańsze działki budowlane w Polsce – zestawienieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Najtańsze działki budowlane w Polsce – zestawienie
Patrząc z perspektywy dużych miast można wnioskować, że osób budujących własne domy jest coraz mniej...
[Poznań] Rozbudowa siedziby Enei Operator zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Rozbudowa siedziby Enei Operator zakończona
Pod koniec października br. firma PTB Nickel zakończyła w Poznaniu rozbudowę biurowca Enei Operator....
[Poznań] Business Garden w Poznaniu wynajmuje kolejne biuraartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Business Garden w Poznaniu wynajmuje kolejne biura
Vastint Poland podpisał trzy umowy najmu powierzchni biurowej w Business Garden Poznań. Do grona naj...
Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich
W Ząbkowicach Śląskich po raz kolejny zainwestuje francuska grupa Baud Industries. Przy ul. Kamienie...
PGE Dystrybucja zainwestuje w Radomiuartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja zainwestuje w Radomiu
PGE Dystrybucja wybuduje w Radomiu nową stację GPZ (Główny Punkt Zasilający) i wymieni transformatory na kolejnej. Pozwoli to na rozwój stref przemysłowych na Wincentowie i Potkanowie. Inwestycja ma być gotowa do końca 2028 r.
REKLAMA